نگین سرخ تربت

زعفرانهای مرغوب و صادراتی ، سوپر نگین و ممتاز(محصول مزارع تربت حیدریه بخش زاوه)

۴ مطلب در فروردين ۱۳۹۶ ثبت شده است

زعفران و افسردگی

مصرف زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی موثر است .

به زعفران خواص فرح بخشی و خنده اوری نیز نسبت داده اند .

نوشیدن حداقل یک فنجان زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می شود.


خواص دارویی زعفران

۱۹ فروردين ۹۶ ، ۱۱:۵۵ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
عباس متقی

زعفران ، مسکن برای اعصاب


#سلامت

✅زعفران به دلیل بو و طعم تلخی که دارد محرک بسیار خوبی برای تسکین اعصاب تحریک شده است


خواص دارویی زعفران

زعفران نگین

۱۵ فروردين ۹۶ ، ۱۳:۲۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
عباس متقی

‍ ماسک روشن کردن پوست

چند رشته زعفران را در مقداری شیر بریزید(بخیسانید) تا زمانیکه رنگ شیر تغییر رنگ دهد وخواص زعفران وارد شیر شود.مدت زمان نیم ساعت برای این کار کافی است. وسپس مقداری پودر سندل سفید را به آن اضافه کنید واز این ماسک تهیه شده به صورت و گردن خود بزنید.۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید وبعد بشویید.استفاده مکرر از این ماسک به روشن تر شدن پوست کمک می کند

خواص دارویی زعفران

۱۳ فروردين ۹۶ ، ۱۲:۵۵ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
عباس متقی

چشم انداز مبهم نگین سرخ

رئیس اتحادیه صادرکنندگان زعفران خراسان‌رضوی درمورد رویکرد شورای ملی زعفران برای جلوگیری از کم شدن سهم ایران در بازار زعفران اینطور توضیح داد: متاسفانه شورای ملی زعفران نمی‌تواند کاری در این زمینه انجام دهد؛ زیرا این مسائل معمولا به دولت بر می‌گردد. ما در این شورا می‌توانیم راه‌کارهایی ارائه دهیم و کار اجرایی در حیطه وظایف ما نیست و اینها همه به دولت مربوط است که با حمایت خود بتواند بحث تولید را به خوبی مدیریت کند.

وی افزود: درمورد سوالی که همیشه در این زمینه مطرح بود، بحث بسته بندی و فراوری زعفران است که در این سه سال اخیر فراوری زعفران در حوزه وظایف تولید کننده است و نه صادرکننده آن و البته از نظر تنوع در شرکت‌های صادرات زعفران، ما افزایش چشم گیری را می‌بینیم.

وی در خصوص مهم‌ترین رویکردی که از طرف دولت، بخش خصوصی و تولیدکنندگان باید در مورد زعفران پیگیری و انجام شود این‌گونه توضیح داد: از آنجایی که ما صادر کننده هستیم از تولیدکنندگان می‌خواهیم تا محصول مرغوبی را تولید کنند که در بازار قابل رقابت باشد.

مهم‌ترین انتظاری که از دولت در موضوع زعفران می‌رود این است که در واقع با توجه به این‌که امسال، سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل است، باید کار عملیاتی شود و از تولیدکننده، صادرکننده و توزیع‌کننده حمایت به عمل آید. با توجه به هزینه‌هایی که دولت دارد، باید از مکان صادرات غیرنفتی، این هزینه‌ها تامین شود.

از آنجایی که زعفران پتانسیل بالایی در واردات ارز به کشور دارد، مناسب است دولت حمایت‌های خود را از زعفران کارو صادر کننده افزایش دهد و درمسیراشتغال‌زایی قدم بردارد، که بتوانیم بازارها را گسترش دهیم تا در آینده که تولید افزایش یافت، محصول روی دست کشاورز نماند.

وی افزود: ما در ۵قاره و در ۴۷کشور صادرات داریم. امارات متحده در رأس صادرات قرار دارد و بعد از این کشور اسپانیا و چین در مقام دوم و سوم هستند و باقی کشورها بعد از این سه کشور در لیست صادرات زعفران ایران قرار دارند.

میری در پایان تصریح کرد: باوجود اقدامات انجام شده دولت باید حمایت‌های خود را از تولیدکنندگان، صادرکنندگان افزایش دهد و باعث ثبات در بازار و تولید باکیفیت  شود. از طرفی انتظار می‌رود که مردم زعفرانی را تهیه ‌کنند که علامت شناسه و استاندارد دارد تا دچار مشکلی نشوند و از طرفی با این کار از محصولات با کیفیت نیز حمایت به عمل آورند.

با این تفاسیر به نظر می رسد اگر توجه ویژه دولت و برنامه ریزان به طلای سرخ ایران نشود سرنوشتی شبیه خاویار ایران در انتظار این گیاه گران بهاست و موانع پیش پای رشد زعفران اگر برداشته نشود مرگ آرام و بی صدای این محصول را در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود.

۰۵ فروردين ۹۶ ، ۰۹:۴۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
عباس متقی